Dla Bitcoina „rynek kangurów“ mógł być normą w Q2Namrata Shukla

Wiele z krypto walut na rynku odnotowało wspaniały początek roku, a wiele z nich gwałtownie rośnie. Jednak szybko się to zmieniło, gdy pandemia Coronavirusu zaczęła działać i sparaliżowała rynki na całym świecie. Odnosiło się to również do rynku kryptograficznego, z tym wyjątkiem, że szybko się odbijał. Z tego powodu, podczas gdy w pierwszym kwartale Bitcoin był najsłabszy, ponieważ spadł do rocznego szczytu, w drugim kwartale krypto waluta odzyskała swoją wartość i zdecydowanie zakończyła kwartał.

Jednak powiedzenie tego może nikomu tak naprawdę nie ujawnić pełnego obrazu.

Podczas gdy największa krypto waluta na świecie zyskała w II kwartale 42%, większość jej aprecjacji nastąpiła w pierwszych 45 dniach II kwartału. Po początkowym skoku odnotowanym przez aktywa cyfrowe, była ona częścią czegoś, co uznano za „rynek kangurów“. W tym przypadku rynek kangurów odnosi się do otoczenia rynkowego, w którym ceny zmieniają się w górę i w dół w określonym czasie, bez silnego trendu wzrostowego lub spadkowego. W przypadku Bitcoin’a, cena krypto wahała się konsekwentnie od 8 700 do 10 200 dolarów, nie utrzymując się dwukrotnie do 10 000 dolarów.

Oznacza to, że dzięki silnym wynikom Bitcoin Profit w pierwszych 45 dniach drugiego kwartału, jego ograniczony ruch w ciągu ostatnich 45 dni został przeoczony.

Ponadto, zgodnie z danymi zebranymi przez Binance po uruchomieniu platformy OTC 2 kwietnia, strona kupująca odnotowała większe zainteresowanie niż strona sprzedająca. Co ciekawe, wzrost zainteresowania stroną kupna zbiegł się w czasie z przyzwoitym wzrostem ceny Bitcoina.

W sumie 61% wszystkich wolumenów Bitcoinów w II kwartale to kupno, zauważa Binance. Interesującym trendem, który został odnotowany, było jednak to, że przepływy były przeważnie przechylone w kierunku miesiąca czerwca, kiedy BTC odnotowywał ograniczony ruch. Spodziewano się, że będą one widoczne w kwietniu, kiedy cena była niska, lub w maju, kiedy spodziewano się spadku o połowę.

Sugerowało to, że choć w czerwcu odnotowano niską aktywność w cenie spot Bitcoina, to ogólne wolumeny wraz ze wskaźnikiem kupna-sprzedaży pozostały wysokie. Może to być oznaką, że inwestorzy gromadzą BTC i oczekują wielkich zysków, jeśli i kiedy cena wzrośnie. Ponieważ miesiące lipiec i sierpień były historycznie znane z ujemnych miesięcznych zwrotów BTC/USD, może to zająć dużo czasu.